Forum Klubu ROVERki.pl :: Autoryzowany serwis każe zapłacić za naprawę mimo gwarancji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Autoryzowany serwis każe zapłacić za naprawę mimo gwarancji
Autor Wiadomość
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 00:09   Autoryzowany serwis każe zapłacić za naprawę mimo gwarancji

Witam, mam taki problem:

rok temu kupiłem sobie okazyjnie w media-markt monitor 22" za 390 PLN był dzien bez VAT itp no i super służył rok i szlak go trafił -zgasł i czops.

Zawiozłem do media markt - trzymali 32 dni i mi go oddali wróciłem do domu, załączyłem a on dalej nie działa...

Serwis w gwarancji wpisał - wymieniono kabel zasilający....

No nic oddałem 2'gi raz do media-markt monitor po 29 dniach wrócił i załączył się - na miejscu spr.

No to wracam do domu, podpinam go a tam max rozdzielczość 1280x1024 a zawsze miał 1680 lub 1920 czy jakoś tak i teraz pixeloki tp.

No to sobie myślę.. oddam na 30dni znów.. patrzę na pieczątki z gwarancji z dwóch napraw i się okazało, że mam 15km do tego punktu napraw.

No i dzwonię mówię o problemie i czy mam znów do media jechać czy mogę do nich? Odpowiedzieli, że lepiej do nich, bo będzie szybciej.

W Poniedziałek oddałem monitor dziś miał być gotowy no i dzwonię i się pytam czy mogę być - Pan mówi, ze nie dopiero w środę bo jakąś płytę zamówili do niego i to będzie 280 PLN ...

Pytam jak 280 PLN jak on jest na gwarancji 36mc a minęło 14mc od zakupu..

No i Pan mówi, że to trudno ale trzeba zapłacić 280 przy odbiorze monitora...

No i czytam moje takie zlecenie co od nich dostałem i pisze coś takiego "Zgadzam się na ustalenie kosztu naprawy po jej zakończeniu." No i to jeden z ptk jest tego zlecena no a ja to podpisałem - i co teraz? musze zapłacić? Przecież to jest kpina że meda brał to i do nich wysyłał a oni za darmo odsyłali a mnie każą płacić.

Mogę jakoś "odstąpić" od tej umowy i chcieć niedziałający monitor aby go ponownie oddac w media ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 26, 2011 00:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 27, 2011 17:35   

rzecznik praw konsumenta tutaj musi zadziałać, nie ma się co samemu naciągać...
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 09:45   

Ja już tak miałem z telefonem, raz oddałem i musiałem zapłacić ok 200 zł, zgodziłem sie. Gdy popsuł się po raz drugi (wyświetlacz) powymieniali mi bluetoouch i jakieś inne pierdoły, wyświetlacz i wystawili rachunek na 650 zł - chcieli naciągnąć, napisałem że zepsuta taśma wyświetlacza a oni buch wszystko na co mieli ochote, wartość telefonu wtedy to ok 1000zł. Nie odebrałem go.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 07:55   

witaj!

tyle co ja sie orientuje a pracowalem 10 lat w serwisie komputerowym to nie ma takich cudow... generalnie krotko bym pojechal z nimi "synek nie ma takiego bicia - koniec imprezy" :)

tyle co dotychczas sie orinetuje bo akuart od 6mc jestem w innej branzy (ale nie sadze zeby sie jakos to zmienilo diametralnie)... to dotychczas bylo tak:

- na naprawe 14 dni roboczych od momentu DOSTACZENIA DO SERWISU liczone od pon do pt (czesto sprzet jest sztucznie przetrzymywany w sklepie bo wiadomo ze jesli producent nie pokrywa kosztow transportu to nie oplaca sie wysylac pojedynczej reklamacji - zbierze sie kilka - zaplaci tak samo - klient frajer poczeka)

- mozliwosc przedluzenia do 30 dni roboczych jesli czesc zamienna nalezy sprowadzic skads gdzies tam np z za granicy - ale w po przekroczeniu 14 dni klient musi zostac powiadomiony o tym fakcie pisemnie (mail, poczta papierowa etc)

- jesli sprzet jest na gwarancji jedyna podstawa do wystawienia rachunku za naprawe jest akceptacja eksperyzy naprawczej na ktorej ewidentnie zaznaczyles ZGADZAM SIE NA TAKI I TAKI KOSZT NAPRAWY (lub mozesz zaznaczyc ze nie zgadzasz sie i wtedy ponosisz koszta samej ekspertyzy). takie cos wystawiaja ci tylko w wypadku kiedy sprzet ktory byl na gwarancji zostal uszkodzony na skutek niewlasciwej eksplatacji, ma usterke ewidentnie nie kfalifikujaca sie do naprawy gwarancyjnej.

przedewszsytkim jakiej firmy jest to monitor? czesto jest tak ze firmy takie jak samsung/lg maja serwis door - to - door czyli dzwonisz na infolinie i za darmo przyjezdza ci kurier i zabiera to do serwisu - poczym po naprawie odwozi tez za free. po to wlasnie aby zwolnic klienta z jezdzenia do jakis serwisow czy molochow typu mediamarkt....

ja uwazam ze skoro masz gwarancje, i oni sa autoryzowanym serwisem (czyli producent zwraca im za naprawe) to nie ma takiej opcji zeby cie probowali naciagnac - nie ma takiej podstawy zebys placil za ta gwarancje....

jedyne co mi przychodzi do glowy ze te monitory moze byly jakies lewe i to media pokrywala koszta napraw jakby... a nei sam producent... i jak pojawiles sie osobiscie w serwisie to proboja zrzucic ten koszt na ciebie - ale to tylko przypuszczenie....

pozdrawiam i zycze wytrwalosci :)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 13:09   

dzięki ! dałem pomógł i będę walczył :mrgreen:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pią Mar 04, 2011 19:41   

memphisto napisał/a:
dzięki ! dałem pomógł i będę walczył :mrgreen:


dzieki za +

nie ma sprawy, jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to pisz - postaram sie pomoc w ramach mozliwosci...

ps. z innej manki - udalo ci sie zrobic jakies sweeetasne fotki podlaczenia tych angelow i ten filmik?

pozdr :)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 00:05   

mam filmik ! :mrgreen:

i jutro będe walczył aby zdjąć zderzak z auta bo będa one na wierzchu to Ci porobię fotki co i jak - pod warunkiem, że zdejmę zderzak - ale filmik z AE + xenony mam :D jak nie zapomnę to go wrzucę jutro na YT i podeślę link :)

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 00:05 ]
wszystkie śruby poszły poza dwoma z trzech dolnych i nie wiem jak je odkręcić :/ takie trzy pod tablica rejestracyjną pod spodu auta no i poza tymi dwoma to wszystko ładnie poszło :P a te dwie zmory mnie męczą :P nawet nie mam jak złamać tam tego zderzaka :P
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 08:00   

memphisto napisał/a:
mam filmik ! :mrgreen:

i jutro będe walczył aby zdjąć zderzak z auta bo będa one na wierzchu to Ci porobię fotki co i jak - pod warunkiem, że zdejmę zderzak - ale filmik z AE + xenony mam :D jak nie zapomnę to go wrzucę jutro na YT i podeślę link :)

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 00:05 ]
wszystkie śruby poszły poza dwoma z trzech dolnych i nie wiem jak je odkręcić :/ takie trzy pod tablica rejestracyjną pod spodu auta no i poza tymi dwoma to wszystko ładnie poszło :P a te dwie zmory mnie męczą :P nawet nie mam jak złamać tam tego zderzaka :P


o filmik z ciekawoscia i niecierpliwoscia -bo mam pewnie objawy na lampach wzgledem rozkladu swiatla i chetnie to zweryfikuje :) jabys robil zdjecia to cyknij jesli to nie klopot rozklad promienia na scianie z odleglosci tam nei wiem 2-3m. dzieki

a jakiego rodzaju sa to sruby? na srubokret czy na nasadke? bo powiem ci ze jak odkrecalem kolektor ssacy ten tylny i zwalalem kolektor wydechowy to majac do pomocy ojca vel "stalowa reka - ukreca wszystko" i metrowa rurke dla przedluzenia dzwigni na grzechotce nie bylem wstanie ruszyc paru srub - do tego stopnia ze te wypusty w nasadkach robily sie na okraglo - klucz z 5 kaciatego robil sie okragly jak plastelina....

podjechalem do warsztatu znajomego i koles zalozyl swoja nasadke i odkrecil to w 2min. w drodze powrotnej kupilem nasadni chrome vanadium w brico marche po bodaj 7zl sztuka. i nie topex tylko taka inna firma - czerwona naklejka byla pamietam na opakowaniu. i spokojnie odkrecilem nawet lekko objechane juz sruby bez wiekszego problemu (poza przylozeniem odpowiedniej sily na ramie grzechotki - ale nasadka beton - nic nie przeskakiwalo)... z tad moja teza iz moze jest to wina klucza?

a jesli to jest od dolu to i wspominales o zlamaniu zderzaka - moze poprostu obetnij boszem? a potem jakims wykretakiem te sruby wyciagnac - ale to tez rzezba w gownie sie zrobi wtedy i dodatkowa praca....

powodzenia :)
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:23   

nicco_nuwai, już się wrzuca a ja zaraz dodam link do filmiku ale nie tutaj tylko w tym temacie:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65762

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 22:23 ]
już tam wisi :mrgreen:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 08:54   

jak tam sprawa monitorka?
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 00:50   

oddany bez żadnych dopłat - zadzwoniłem do samsunga i naskarżyłem i wydali mi go od ręki :mrgreen:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Nie Mar 20, 2011 14:28   

memphisto napisał/a:
oddany bez żadnych dopłat - zadzwoniłem do samsunga i naskarżyłem i wydali mi go od ręki :mrgreen:


hehe i prawidlowo!

gratulacje :)

pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kolejna naprawa telefonu w ramach gwarancji
Deamian Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Lut 28, 2011 20:54
claudii
Brak nowych postów [Naprawa] Jaki dokument potwierdzający naprawę ?
lybra Prawo i ubezpieczenia 7 Czw Wrz 30, 2010 10:33
lybra
Brak nowych postów Allegro . Zwrot płyty głównej uszkodzonej na gwarancji.
Raptile Prawo i ubezpieczenia 67 Nie Kwi 22, 2012 21:06
wild_weasel
Brak nowych postów Brak wpłaty 2 raty mimo jej wpłaty.
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Mar 12, 2013 14:10
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink